check-completeic-deleteic-deletedateic-edit-48pxic-errorfacebook-footergoogle-plus-footerinstagram-footic-chevron-left-doubleic-chevron-leftodnoklassniki-footic-chevron-right-doubleic-chevron-righttwitter-footuploadic-visibility-48pxic-visibility-off-48pxvkontakte-foot

Domowe biuro – jak urządzić kącik do pracy w domu?

Elastyczność, mobilność, większa efektywność – zalet pracy zdalnej jest wiele. Wyzwaniem może być konieczność wygospodarowania miejsca biurowego w domowym azylu. Nie ma jednej recepty na urządzenie biurowej przestrzeni, w której równocześnie będziemy mogli skutecznie skupić się pracując i nadal czuć się jak w domu. Jest jednak kilka cech wspólnych dla przestrzeni typu „home office”.

Organizacja przestrzeni w domowym gabinecie

Nasze domowe miejsce pracy nie musi znajdować się w oddzielnym pomieszczeniu, ale powinno być wydzielone od pozostałej części mieszkalnej. Często wystarczy jedynie ymboliczny aranżacyjny zabieg, abyśmy poczuli się jak w prawdziwym biurze. W tym celu można zastosować ścianki działowe, parawany lub wydzielenie strefy za pomocą zabiegów kolorystycznych czy stylistycznych.

Ważny aspekt – światło

Najważniejszym aspektem, który powinniśmy brać pod uwagę, gdy aranżujemy domowe biuro jest dostęp do światła dziennego. Przy pracy z komputerem jest to niezwykle istotne. Przy wyborze oświetlenia sztucznegopowinniśmy kierować się tym, by unikać światła zbyt chłodnego, bo przy takim nasze oczy będą się męczyć. Najlepiej wybrać oświetlenie, które będzie zbliżone do naturalnego, słonecznego.

Wszystko pod ręką

Kolejną ważną kwestią jest organizacja miejsca pracy w taki sposób, żeby wszystkie potrzebne sprzęty i dokumenty były w zasięgu ręki. Wycieczki do innych pomieszczeń po druki czy inne materiały będą rozpraszać naszą uwagę i zabierać cenny czas. Jednocześnie musimy pamiętać o utrzymaniu porządku w przestrzeni wokół naszego domowego biura. Warto usunąć wszystkie zbędne elementy wyposażenia, a pozostawić jedynie te najbardziej przydatne i praktyczne.

Wygodne centrum dowodzenia

Domowe biuro to przede wszystkim wygodne meble. Elementem obowiązkowym jest więc odpowiednie krzesło. Najlepiej takie, które dopasuje się do naszej sylwetki lub takie, które będziemy mogli regulować sami. Wybierając biurko powinniśmy pamiętać o jego odpowiedniej wysokości. Prawidłowa wysokość blatu umożliwi naturalne, a więc i wygodne, ułożenie rąk.

Naturalne akcenty – zieleń w domowym biurze

Zarówno domowe miejsce pracy, jak i przestrzeń biurowa, powinny być bogate w akcenty zieleni, ponieważ rośliny wpływają na nas uspokajająco i działają kojąco na wzrok. Poprawiają myślenie i wpływają pozytywnie na proces twórczy. Rówwnież dodatkiwykonane z naturalnych materiałów, miękkie i lekkie tekstylia zapewnią w strefie biurowej przytulną domową atmosferę. Warto też rozważyć stonowaną kolorystykę. Idealnie sprawdzą się tu odcienie zbliżone do tych naturalnych, pastele, beże, barwy ziemi. Unikajmy natomiast krzykliwych i intensywnych, bo będą rozpraszać naszą uwagę.

Dowiedz się więcej o ofercie NetCredit tutaj ⇢