check-completeic-deleteic-deletedateic-edit-48pxic-errorfacebook-footergoogle-plus-footerinstagram-footic-chevron-left-doubleic-chevron-leftodnoklassniki-footic-chevron-right-doubleic-chevron-righttwitter-footuploadic-visibility-48pxic-visibility-off-48pxvkontakte-foot

Last minute – jak znaleźć tanie wakacje w internecie

Wakacje last minute – to określenie zna chyba każdy. Ale ilu z nas wie, czym tak naprawdę są oferty „na ostatnią chwilę” oraz jak i kiedy szukać tanich wakacji? Sprawdź, jak znaleźć najtańsze oferty i czym się kierować wybierając odpowiedni kierunek.

Wakacje Last Minute wielu osobom kojarzą się z produktem, który nie jest pełnowartościowy i dlatego boją się rezerwować wakacje na kilka dni przed wylotem.

Nic bardziej mylnego.

Prawda jest taka, że wakacje na ostatnią chwilę to standardowe oferty w mocno obniżonej cenie, ale nie z powodu spadku jakości. Dla konkretnego hotelu, który chce sprzedać wszystkie swoje pokoje w danym terminie, najlepszym sposobem jest właśnie obniżenie ceny.

Często nawet o 50% a nawet 70%!

Kiedy szukać wakacji Last Minute

Doskonałą ofertę Last Minute możemy trafić w zasadzie w ciągu całego roku. Warto jednak przez chwilę zastanowić się, kiedy
albo gdzie chcemy odpocząć. Poniżej przedstawiamy listę miesięcy oraz najbardziej popularne kierunki wycieczek „na ostatnią chwilę”:

  • Styczeń/luty/ to czas kiedy sporadycznie pojawiają się wycieczki w okazyjnych cenach, w związku z trwającycmi wówczas feriami zimowymi. W tym okresie najtaniej kupisz wycieczkę do kraju egzotycznego. Można wtedy znaleźć najtańsze wycieczki na Dominikanę lub do Kenii.
  • Kwiecień, a szczególnie czas w okolicy Świąt Wielkanocnych, a także przełom kwietnia i maja – jednak są to głównie oferty wycieczek na terenie Polski. Jeżeli chcesz się wybrać za granicę spróbuj na przełomie maja i czerwca.
  • Maj i czerwiec – w tych miesiącach najczęściej pojawiają się oferty wycieczek do Chorwacji, Grecji, Bułgarii, szczególnie właśnie wyspy w basenie morza śródziemnego, jak Kreta, Rodos, Zakhyntos czy Cypr.
  • Październik/grudzień – w tym okresie najtaniej kupisz wycieczkę do Egiptu, Turcji lub na Wyspy Kanaryjskie.

WSKAZÓWKA

W miesiącach stricte wakacyjnych, czyli od połowy czerwca do końca sierpnia nie opłaca się przeszukiwać internetu polując na najtańsze oferty Biur Podróży. W tym okresie wycieczki będą najdroższe.

Gdzie znaleźć tanie wakacje last minute?

Podobnie jak przy klasycznych promocjach, tak również i w przypadku oferty last minute, dobrze jest uważnie śledzić tematyczne strony internetowe. Niekoniecznie muszą być to strony Biur Podróży, choć to właśnie tam najszybciej pojawiają się tanie wakacje. W internecie jest również wiele inetersujących stron, które zbierają dla użytkowników informacje dotyczące najtańszych wycieczek ze wszystkich biur podróży, jak np. www.fly.pl. Tanie wakacje w swojej ofercie mają również portale turystyczne, dzięki którym znajdziesz inetersującą cię ofertę i dodatkowo będziesz mógł zabukować pokój w konkretnym hotelu.

Doskonałym sposobem na „złapanie” najtańszej oferty jest zapisanie się do newslettera Biur Podróży lub portalów turystycznych. Dzięki temu informacje o tym, gdzie aktualnie można kupić tanie wakacje last minute, otrzymujesz bezpośrednio na swój adres mailowy.

Ponadto ofert wakacji last minute możesz też szukać na lotniskach.

WSKAZÓWKA

Najwięcej ofert specjalnych i wycieczek last minute na stronach internetowych pojawia się w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

Tanie wakacje last minute – jak nie dać się oszukać?

Oczywistym jest, że świetna oferta nie będzie na Ciebie długo czekać, gdyż chętnych na to miejsce w hotelu może być znacznie więcej. Nie warto jednak podejmować decyzji pochopnie, ponieważ pośpiech jest najgorszym doradcą.

Jeżeli już znajdzesz interesującą cię ofertę last minute sprawdź ją również na innych portalach turystycznych. Może się bowiem zdarzyć sytuacja, gdy dana oferta występuje na kilku różnych stronach internetowych w różnych cenach. Jest to spowodowane marżą, którą narzuca sprzedawca.

WSKAZÓWKA

Najtańsze oferty wycieczek last minute znajdziesz bezpośrednio na stronie Biura Podróży, wówczas masz pewność, że na ofertę nie jest narzucona żadna dodatkowa marża.

Kto może korzystać z ofert wycieczek last minute?

Mylnie sądzi się, że z ofert wycieczek na ostatnią chwilę korzystać mogą jedynie single lub młode osoby, które nie mają dodatkowych zobowiązań. Prawda jest jednka taka, że oferty last minute są w zasadzie dla każdego.

Planując urlop wybierasz konkretny termin. Na kilka dni przed urlopem warto już zacząć szukać interesujących nas ofert, a im bliżej upragnionego wolnego, tym oferty te będą tańsze. Wystarczy jedynie uprzednio wcześniej założyć czy interesują nas ciepłe klimaty, czy wolimy jednak jak jest chłodniej, i przygotować się do pakowania walizek. Nawet rodziny z dziećmi mogą korzystać z ofert last minute, pod warunkiem, że wcześniej założą, że chcą na przykład pojechać gdzieś, gdzie jest ciepło i jest dostęp do wody. Nie ma dużego znaczenia więc czy trafią na przecenioną wycieczkę do Grecji czy do Chorwacji.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki na ofertę last minute?
Aplikuj o pożyczkę online, a pieniądze otrzymasz na konto w najkrótszym możliwym czasie.