check-completeic-deleteic-deletedateic-edit-48pxic-errorfacebook-footergoogle-plus-footerinstagram-footic-chevron-left-doubleic-chevron-leftodnoklassniki-footic-chevron-right-doubleic-chevron-righttwitter-footuploadic-visibility-48pxic-visibility-off-48pxvkontakte-foot

Pożyczka w 15 minut na koncie. Jak to działa i czy warto?

Szybkie pożyczki przez internet stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej ludzi uświadamia sobie, że korzystanie z takiego rozwiązania to nie powód do wstydu, a jedynie pomoc w świadomym zarządzaniu budżetem domowym. W życiu zdarza się wiele nieprzewidzianych sytuacji, w których potrzebujemy gotówki i to w jak najkrótszym czasie. Rodzina nie zawsze może pomóc, w banku na niewielki kredyt czeka się dość długo. Z pomocą przychodzą nam pożyczki online w 15 minut. Czym są i jak działaja? I oczywiście, czy warto w nie inwestować? Postaramy się odpowiedzieć na te podstawowe pytania na temat chwilówek online.

Pożyczka w 15 minut – jak to działa?

Czy rzeczywiście pożyczkę można otrzymać na konto w 15 minut, tak jak to reklamują właściciele firm pożyczkowych? Odpowiedź powinna brzmieć: „Oczywiście, że TAK, ale pod pewnymi warunkami”. Przyda się tutaj wiedza dotycząca tego, jak działają pożyczki w 15 minut.

W zasadzie każda aplikacja o szybką pożyczkę online zaczyna sie w ten sam sposób. Na głównej stronie pożyczkodawcy jesteśmy proszeni o wybranie kwoty i okresu, na jaki chcemy pożyczyć pieniądze. Jest to niejako pierwszy etap wypełniania wniosku pożyczkowego. Następnym jest uzupełnienie swoich danych osobowych i podpisanie zgód na przetwarzanie danych, zapoznanie się z regulaminem i wysłanie wniosku. Na tym etapie zwykle będziemy też proszeni o wykonanie tak zwanego przelewu identyfikacyjnego. Nie ma znaczenia czy na 1 zł czy na 0,01 zł, gdyż przelew ten jest zwrotny. Ma on jedynie na celu potwierdzenie danych osobowych wprowadzonych w formularzu z danymi konta bankowego. Pamiętaj, że aby otrzymać pożyczkę w 15 minut dane te muszą być w stu procentach zgodne.

Potwierdzenie zgodności bądź jej braku powinniśmy otrzymać w ciągu kilku minut. W tym czasie też, w niektórych firmach, następuje weryfikacja klienta w takich rejestrach jak BIK, BIG Informtor, KRD i ERIF. Jeżeli wszystko jest w porządku pożyczka może zostać wypłacona na konto, z którego został wykonany przelew identyfikacyjny. To właśnie od momentu wydania pozytywnej decyzji kredytowej do momentu przelania pieniędzy na konto powinno minąć nie więcej niż 15 minut. Nie wlicza się w ten czas wypełnianie wniosku, ani czas na weryfikację klienta. Należy jednak pamiętać, że każdy przelew jest uzależniony od sesji bankowych (czyli banku, w którym klient ma konto). Jeżeli Twój bank wykonuje sesje dwa razy dziennie, to czas wypłaty pożyczki może się wydłużyć.

Jak widać na powyższym przykładzie, pożyczka w 15 minut na koncie to nie fikcja. Mimo to, aby mogła zostać ona wypłacona w tak krótkim czasie, powinny zostać spełnione wszystkie powyższe warunki.

Pożyczka w 15 minut nie tylko na nieprzewidziane sytuacje.

Pożyczka online w 15 minut – dla kogo i czy warto?

Pożyczki chwilówki są dedykowane osobom, które mają chwilowe kłopoty finansowe. W sytuacjach, kiedy szybko potrzebujemy zastrzyku gotówki, który będziemy w stanie spłacić dopiero za jakiś czas. Oczywiście nagłe i nieprzewidziane wydatki to idealny powód, żeby wziąć pożyczkę w 15 minut. Jednak nie jedyny. Coraz częściej zdarza się, że pożyczamy pieniądze na własne przyjemności, jak wakacje, weekendowe wyjazdy, większe imprezy czy prezenty dla rodziny i znajomych.

Niezależnie od powodu wzięcia szybkiej pożyczki, należy pamiętać o zasadzie odpowiedzialnego pożyczania, której treść znajdziesz tutaj. Gdy spłacimy pożyczkę w terminie, unikniemy nieprzyjemności związanych z późniejszą windykacją i negatywnymi wpisami w rejestrach dłużników.

Dowiedz się więcej o ofercie NetCredit tutaj ⇢