check-completeic-deleteic-deletedateic-edit-48pxic-errorfacebook-footergoogle-plus-footerinstagram-footic-chevron-left-doubleic-chevron-leftodnoklassniki-footic-chevron-right-doubleic-chevron-righttwitter-footuploadic-visibility-48pxic-visibility-off-48pxvkontakte-foot

Prezenty świąteczne w czasach COVIDu. Pomysły na prezenty bożonarodzeniowe

Znalezienie odpowiedniego prezentu na Boże Narodzenie w czasie COVIDu jest dość trudne, ponieważ cieżko jest znaleźć prezent, który ułatwi funkcjonowanie w tym niepewnym okresie. Najlepszy prezent powinien mieć wartość sentymentalną, która pomoże naszym bliskim docenić święta. Prezent powinien również odzwierciedlać najlepsze momenty w życiu lub pomagać przetrwać te trudne chwile, w czasach największego kryzysu w historii. Poniżej prezentujemy krótki poradnik prezentowy wraz z listą przykładowych prezentów.


 

Poszukiwania prezentu na święta rozpocznij wcześniej

W tym roku poszukiwania świątecznych prezentów warto rozpocząć wcześniej. Obecna sytuacja sprawiła, że wiele osób, które do tej pory kupowały prezenty stacjonarnie, zostały zmuszone do robienia zakupów przez internet. Efektem tego będą internetowe „kolejki”, podobne do tych w sklepach stacjonarnych. Pamiętajmy też o tym, że sklepy internetowe często mają ograniczone zasoby magazynowe.

Problematczna może okazać się również wysyłka. Ograniczone możliwości transportu to najlepszy powód do tego, aby poszukiwania prezentów świątecznych rozpocząć wcześniej. Dodatkowo niektóre sklepy zastrzegają sobie również prawo do 14-dniowej lub 21-dniowej wysyłki.

Wysyłka prezentu zza granicy również może zająć nieco dłużej niż zwykle. Łańcuch dostw, mimo że funkcjonuje bez zarzutu nawet w tych trudnych chwilach, jest mocno obłożony. Jeżeli korzystasz ze sklepów zagranicznych postaraj się wybrać prezenty i zamówić je najpóżniej pod koniec listopada.

Skorzystaj z rabatowego szaleństwa podczas Black Friday

Koniec listopada to czas rabatowego szaleństwa związanego z dwoma popularnymi, również w Polsce dniami, jakimi są Black Friday i Cyber Monday. Podczas tych dwóch dni w wielu sklepach stacjonarnych i onlinenowych zniżki sięgają nawet 70-80%. Jest to więc najlepszy czas na zakupy świątecznych pezentów w bardzo dobrych cenach.

Niestety nie wszystkie sklepy podchodzą do tego wydarzenia w sposób uczciwy i często zdarza się, że podczas tych dwóch dni wartość produktów zostaje zawyżona, w stosunku do ceny pierwotnej. Prostym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest wsześniejszy wybór prezentów i zapisanie ich cen pierwotnych. Poszukiwania warto zacząć już na początku listopada, kiedy jeszcze nie wszystkie sklepy ogłosiły u siebie przeceny.

Listę prezentów bożonarodzeniowych, które z pewnością sprawdzą się w czasie pandemii, znajdziesz poniżej.


 

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Aplikuj o pożyczkę online, a pieniądze otrzymasz na konto w najkrótszym możliwym czasie.


 

Pomysły na nietypowe prezenty w czasach COVID

Święta Bożego Narodzenia 2020 roku będą zupełnie inne z powodu pandemii COVID-19, która rozprzestrzenia się na całym świecie. W obchodach świąt nie odnajdziemy znanej nam już dla tego czasu normalności i atmosfery, ponieważ oczekuje się, że ludzie będą przestrzegać określonych wytycznych, takich jak dystans społeczny. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować ze świątecznych prezentów, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Prezenty świąteczne w czasach pandemii powinny przede wszystkim umilać ten trudny dla wszystkich czas i nawiązywać do tradycyjnej świątecznej atmosfery.

Poniżej przedstawiamy listę prezentów, które można znaleźć w interecie, a ktore nie zrobią spustoszenia w portfelu:

 • personalizowane puzzle – ze zdjęciem bądź ulubionym wzorem
 • dostęp do platformy VOD, typu Netflix czy HBO GO
 • subskrypcja ulubionego czasopisma
 • zestaw spersonalizowanych maseczek
 • personalizowany case na telefon
 • mata masująca kręgosłup lub inne przyrządy do masażu

Szczególnym rodzajem prezentów, które sprawdzą się w trakcie trwającej pandemii są elektronika i AGD. Poniżej kilka pomysłów na prezent świąteczny dla najbliższych:

 • miniekspress do kawy
 • profesjonalna kamerka internetowa
 • tablet lub smartfon
 • powerbank
 • bransoletka z USB
 • stacja ładująca 3 w 1 (na telefon, smartwatch, słuchawki bluetooth)
 • Projektor LCD
 • szkło powiększające do telefonu, umożliwiające oglądanie filmów
 • smartwach
 • głośnik bluetooth

Wykonaj prezenty własnoręcznie

Jeżeli chcesz podarować bliskim coś wyjątkowego, poświęć swój czas na wykonanie prezentów własnoręcznie. Pomysłów jest bardzo wiele, a biorąc pod uwagę obecną sytuację, czasu z pewnością Ci nie zabraknie. Oto kilka pomysłów na własnoręcznie przygotowane prezenty:

 • spersanolizawana zastawa (do kupienia: klasyczna biała porcelanowa zastawa, kolorowe flamastry do porcelany)
 • kolaż ze zdjęć (do kupienia: ramki różnych wielkości, do wywołania zdjęcia, które chcemy podarować) z planem rozmieszenia, lub pozostawiając to w kwestii obdarowanego
 • zestaw własnoręcznie wykonanych bombek (do kupienia: przezroczyste bombki, elementy dekoracyjne jak brokaty, piórka płatki śniegu i inne)
 • własnoręcznie wykonane świąteczne ciasteczka i słodkości
 • biżuteria DIY (do kupienia: prefabrykaty do domowej produkcji biżurterii.

Pomysłów na prezenty w stylu DIY jest w internecie bardzo dużo. Mimo że są to jedne z tańszych prezentów, zawsze trafiają w serca obdarowanych.