check-completeic-deleteic-deletedateic-edit-48pxic-errorfacebook-footergoogle-plus-footerinstagram-footic-chevron-left-doubleic-chevron-leftodnoklassniki-footic-chevron-right-doubleic-chevron-righttwitter-footuploadic-visibility-48pxic-visibility-off-48pxvkontakte-foot

Top 10: najlepsze świąteczne filmy na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to czas kiedy na zmianę przenosimy się zza zastawionego po brzegi stołu na kanapę przed telewizorem. Poniżej dzielimy się z Wami naszą listą TOP 10: najlepsze świąteczne filmy na Boże Narodzenie, a wśród nich:

  1. W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju
  2. Holiday
  3. Kevin sam w domu
  4. Listy do M.
  5. Kevin sam w nowym Jorku
  6. Jack Frost
  7. Przetrwać święta
  8. Grinch: Świąt nie będzie
  9. Cztery Gwiazdki
  10. Święta last minute

Usiądźcie wygodnie na kanapie. Zaczynamy…

1. W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju

Filmem, którego nie można przegapić podczas corocznego świętowania Bożego Narodzenia jest z pewnością W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju. Takiego samego zdania są użytkownicy jednego z najbardziej popularnych polskich serwisów o tematyce filmowej. O czym jest ta komedia, bez której Święta nie byłyby już takie same? Jeżeli jest jeszcze ktoś kto tego filmu nie widział, zamieszczamy poniżej krótkie streszczenie.

Clark Griswold, ojciec i mąż, czyli głowa jednej z tradycyjnych amerykańskich rodzin, marzy o zorganizowaniu idealnych Świąt Bożego Narodzenia. Jak na prawdziwą komedię przystało żaden z planów nie idzie po jego myśli… Komiczne sytuacje, zupełnie nieoczywiste gagi i wręcz kuriozalne momenty, a to wszystko okraszone rodzinną, świąteczną atmosferą – to właśnie te elementy stawiają W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju na podium, wśród najlepszych świątecznych filmów na Boże Narodzenie.

2. Holiday

Komedia romantyczna, która niesie ze sobą zupełnie poważne przesłanie. Mianowicie, w każdym miejcu na kuli ziemskiej, w którym byśmy się nie znaleźli, problemy sercowe są w zasadzie bardzo podobne. Może właśnie dlatego, gdy myślimy świąteczne filmy, do głowy przychodzi od razu Holiday – opowieść o dwóch kobietach, nieszczęśliwie zakochanych, które postanawiają się zamienić miejscami, chcąc spedzić święta na innym kontynencie.

Jedna z głównych bohaterek tej zamiany – Iris jedzie do Los Angeles, druga z nich Amanda spędzi czas na angielskiej wsi. Efekt tej zamiany nie jest co prawda zaskakujący, ale okraszony humorem film, potrafi wprawić w dobry, świąteczny nastrój.

3. Kevin sam w domu

Lista pod tytułem Świąteczne filmy na Boże Narodzenie nie może się obyć bez Kevina. Nie możemy sobie wyobrazić, że ktoś jeszcze nie widział tego filmu, ale gdyby… poniżej przedstawiamy krótki opis z minirecenzją.

Mały chłopiec – Kevin McCallister, poprzez nieoczekiwany zbieg okoliczności, zostaje sam w domu podczas Świąt Bożego Narodzenia. Jego liczna dość rodzina w tym czasie będzie spedzać święta w Paryżu, ale z pewnością nie tak jak sobie to zaplanowali. Próba powrotu do domu po syna nie powiedzie się jednak z powodu śnieżycy. Kevin musi więc przez kilka dni radzić sobie sam, w różnych okolicznościach… i tu pojawia się największy problem – włamywacze. Przekonani, że rodzina wyjechała układają plan okradzenia domu, zupełnie nieświadomi że podsłuchuje ich mały lokator tego domu. Kevin postanawia przygotować się na przyjęcie nieproszonych gości – i nie będzie to miłe przyjęcie.
Resztę historii z pewnością już znacie 😊 Jeżeli nie, to koniecznie musicie poznać.

Kto jeszcze uaważa, że święta bez Kevina to nie święta?

4. Listy do M.

Listy do M. to piękne, zabawne i wzruszające, a przede wszystkim niezwykle autentyczne historie świąteczne. W okresie Świąt Bożego Narodzenia krzyżują się drogi życiowe kilkunastu osób. Wspaniała obsada aktorska dodatkowo sprawia, że Listy do M. znalazły się na naszej liście świątecznych filmów, które musimy zobaczyć. Maciej Stuhr, Katarzyna Zielińska, Paweł Małaszyński, Wojciech Malajkat, Tomasz Karolak, Roma Gąsiorowska i wielu innych wspaniałych aktorów, obsadzonych w głównych rolach stanowi najlepszą recenzję dla tego filmu.

Jeżeli jeszcze nie widzieliście Listów do M., a trudno nam w to uwierzyć, koniecznie musicie nadrobić zaległości. Film, ze względu na swój sukces, doczekał się także dwóch kolejnych cześci – równie dobrych jak pierwsza.

5. Kevin sam w nowym Jorku

Historia lubi się powtarzać… także i w tym przypadku. Na ekranie znowu Kevin, znowu bez rodziny… i co więcej znowu „w towarzystwie” znajomych włamywaczy. Całość historii rozgrywa się jednak w Nowym Jorku, gdyż to właśnie do tego samolotu przez przypadek wsiadł nasz bohater. Mogłoby się wydawać, że taki bezbronny chłopczyk będzie miał w dużym mieście same kłopoty, znamy jednak Kevina. Kłopoty będą mieli nasi znajomi złodzieje…

Już w momencie, kiedy dowiadujemy się, że drogi włamywaczy i Kevia ponownie się połączą, zaczynamy Panom współczuć. Fabuła filmu tylko potwierdza nasze obawy. Mały McCallister udaremnia kolejną kradzież z udziałem tych dwóch mężczyzn. Oczywiście w wielkim i przekomicznym stylu!

6. Jack Frost

Historia, jakich wiele, jednak ma swoje korzenie w tradycji. Według angielskich podań i legend Jack Frost jest małym, psotnym chochlikiem, który uosabia zimę. Reżyser Troy Miller postanowił zainspirować się tą postacią, jednak w trochę niecodziennym wydaniu. Tytułowy Jack Frost to słynny muzyk, który jak dowiadujemy się w filmie ginie w wypadku samochodowym. Rok po śmierci powraca do swojego syna, ale jako śniegowy bałwan.

Całość fabuły rozgrywa się oczywiście w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, gdyż to właśnie wtedy wszystko się zaczęło. Jack zginął spiesząc się na Wigilię, którą miał spędzić z żoną i synem Charliem. Rok po śmierci, w przeddzień Wigilii w życiu małego chłopca pojawia się śniegowy bałwan i przewraca jego życie do góry nogami. Wspaniały familijny film, który po prostu koniecznie trzeba zobaczyć w Święta Bożego Narodzenia.

7. Przetrwać święta

Samotność, szczególnie w okresie świątecznym, jest czymś, czego boi się każdy z nas. Dotyka ona każdego, niezależnie od zajmowanego stanowiska czy zasobności portfela. Może się o tym przekonać również pewnien zamożny biznesmen – Drew Latham (Ben Affleck). Tym razem postanawia on jednak nieco oszukać swoje przeznaczenie.

Postanawia wrócić do domu, w którym kiedyś się wychowywał i przeżyć święta tak, jak je pamięta z dzieciństwa. Problemem jest jedynie fakt, że dom ten zamieszkuje już zupełnie nieznana mu rodzina. Niezrażony tym faktem milioner postanawia zapłacić mieszkańcom za to, żeby spędzili święta razem z nim. Za 250,000 dolarów rodzina zgadza się przyjąć do siebie tego niespodziewanego gościa. Jak się jednak okazuje pieniądze to nie wszystko, a dziwne zachcianki Drew zaczynają rodzinie przeszkadzać. W tym właśnie momencie zaczyna się niesamowita komedia, okraszona rodzinny humorem w świątecznym klimacie. Właśnie dlatego znalazła się w na naszej liście: TOP 10 świąteczne filmy na Boże Narodzenie.

8. Grinch: Świąt nie będzie

Mimo że tytuł nie nastraja pozytywnie do tego filmu, jest to zdecydowannie pozycja z gatunku najlepsze filmy świąteczne. Remake popularnej animacji z 1966 roku nakręconej na podstawie książki, klasyka literatury dziecięcej dr Seuss.

W małym miasteczku o nazwie Ktosiowo, uroczym miejscu zamieszkałym przez łagodnych i dobrych ludzi, mieszkają dwie osoby, które nienawidzą klimatu świąt Bożego Narodzenia. Jedną z nich jest mała dziewczynka Betty Lou, która uważa że święta polegają jedynie na kupowaniu prezentów. Drugą jest tytułowy Grinch – niesympatyczny zielony stwór, który postanawia zrujnować mieszkańcom Ktosiowa ich ulubione Boże Narodzenie. Zamierza wykraść z miasteczka wszystko, co kojarzy się ze świętami. Czy mu się uda? Przekonajcie się sami, gdyż koniecznie musicie go obejrzeć!

9. Cztery Gwiazdki

Święta to czas, który chcemy spędzić z najbliższą rodziną, niezależnie od tego jak trudne relacje nas z nimi łącza. Nie zmienia to faktu, że po świętach przydałby się co najmniej tydzień urlopu, żeby odpocząć. Znacie to? A gdybyśmy Wam powiedzieli, że znamy kogoś kto przetrwał cztery Gwiazdki pod rząd?

Poznajcie Kate i Brada, szczęśliwą parę, która nie przepada za świątecznym, rodzinnym klimatem i za wszelką cenę stara się uniknąć spędzania Bożego Narodzenia ze swoimi najbliższymi. W tym roku jednak ich plan wyjazdu na Fidżi nie powiedzie się ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie ma więc wyjścia i tegoroczne święta będą musieli spędzić z najbliższymi. Ponieważ ich rodzice są rozwiedzeni, czekają więc na nich aż cztery Gwiazdki. Horror? Nie! Komedia. I to w dodatku bardzo dobra 😊 Dlatego dopiszcie do swojej listy świąteczne filmy na Boże Narodzenie.

10. Święta last minute

Święta last minute to ostatnia pozycja na naszej liście TOP 10 Świąteczne filmy na Boże Narodzenie – ale to nie oznacza, że najgorsza. Fabuła filmu, jak większości z wymienionych powyżej, rozgrywa się właśnie w święta Bożego Narodzenia.

Luther i Nora Krank dostają w tym roku niesamowitą szansę spędzenia świąt Bożego Narodzenia podczas luksusowego rejsu na Karaibach. Ich córka Blair wstępuje do Korpusu Pokoju i jeszcze na kilka dni przed świętami wyjeżdża na rok do Peru. Taki obrót spraw nie podoba się jednak sąsiadom, którzy naciskają na rodzinę Kranków, żeby jednak spędzili Boże Narodzenie tak, jak przystało na tradycyjną rodzinę. Oczywiście Krankowie nie zamierzają zmieniać planów, jednak na 8 godzin przed wylotem dowiadują się, że córka wpadnie na święta do domu… i to z narzeczonym. Nagła zmiana planów zawsze rodzi komiczne sytuacje, nie inaczej i w tym przypadku.

A jakie jest Wasze TOP 10 świątecznych filmów na Boże Narodzenie?