check-completeic-deleteic-deletedateic-edit-48pxic-errorfacebook-footergoogle-plus-footerinstagram-footic-chevron-left-doubleic-chevron-leftodnoklassniki-footic-chevron-right-doubleic-chevron-righttwitter-footuploadic-visibility-48pxic-visibility-off-48pxvkontakte-foot

Zmiana czasu na zimowy. Kiedy i dlaczego przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu na zimowy już niedługo. Odpowiedzi na pytania: jak przestawiamy zegarki, kiedy zmiana czasu na zimowy i przede wszystkim kiedy planowana jest likwidacja zmiany czasu, znajdziecie poniżej.

Dlaczego przestawiamy zegarki?

Oficjalne nazewnictwo zmiany czasu wiele mówi o pochodzneiu tej tradycji. W ciągu roku mamy do czynienia z dwoma zmianami – jedną z czasu środkowoeuropejskiego letniego na środkowoeuropejski i drugą w sezonie wiosennym, ze środkowoeuropejskiego na letni. Celem zmiany czasu jest przesunięcie ludzkiej aktywności tak, aby w sposób maksymalny wykorzystać natualne światło słoneczne.

Kiedy zmiana czasu na zimowy w 2018 roku?

Jedna zmiana czasu w 2018 roku już za nami. Teraz przyszła kolej na następną, dla wielu ludzi tę bardziej przyjemną, gdyż to właśnie dzięki niej śpimy godzinę dłużej.

Zmiana czasu na zimowy w tym roku przypada na 28 października, czyli klasycznie na ostatnią niedzielę października. Tej nocy z soboty na niedzielę z godziny 3.00 cofamy zegarki na godzinę 2.00.

Czy zmiana czasu zostanie zlikwidowana?

Zmiana czasu z letniego na zimowy i z zimowego na letni to już dla nas kwestia oczywista, której do tej pory nikt nie próbował kwestionować. Jak się jednak okazuje Europejczycy nie są zadowoleni z tego powodu, że dwa razy do roku muszą przestawiać zegarki. Sprawie przygląda się aktualnie Komisja Europejska, jednak nie ma w tej kwestii żadnych wiążących decyzji. Póki co po raz kolejny przestawiamy zegarki z godziny 3.00 na 2.00,w nocy z soboty na niedzielę 28 października 2018.

Dowiedz się więcej o ofercie NetCredit tutaj ⇢